Yhteystiedot LUkuvuosi 2020-2021

Opettajanhuone puhelin 040 6592792 (tästä saat tarvittaessa nopeasti yhteyden opettajiin)

Henkilökunnan sähköposti: etunimi.sukunimi@vaasankristillinenkoulu.fi

ESIOPETUS
Linda Vähäkangas
linda.vahakangas@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKAT 1-2
Ida Helander-Tommila
ida.helander-@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKKA 3-4
Henna Hellman
henna.hellman@vaasankristillinenkoulu.fi


LUOKAT 5-6 ja erityisopetus
Tanja Knuts
tanja.knuts@vaasankristillinenkoulu.fi


LUOKKA 7, äidinkieli, liikunta, maantieto, biologia
Jani Kursu
jani.kursu@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKKA 8, englanti, ranska
Marika Adams
marika.adams@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKKA 8 luokanvalvoja, OPO
Sirpa Dyster
sirpa.dyster@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKKA 9 rehtori ja luokanvalvoja

Henrik Vähäkangas, puh. 050-9109453
henrik.vahakangas@vaasankristillinenkoulu.fi

vararehtori ja perusopetukseen valmistava opetus
Jarmo Salo, puh. 045-2609380
jarmo.salo@vaasankristillinenkoulu.fi


KOULUKURAATTORI, OPO, tuntiopettaja
Sirpa Dyster, puh. 044-0373754
sirpa.dyster@vaasankristillinenkoulu.fi

TERVEYDENHOITAJA (koululla maanantaisin)
Nina Kontturi-Kukkula, puh. 040 8291173

nina.kontturi-kukkul@vaasa.fi



vararehtori Jarmo Salo
jarmo.salo@vaasankristillinenkoulu.fi
puh. 045 2609380

rehtori Henrik Vähäkangas
henrik.vahakangas@vaasankristillinenkoulu.fi
050 9109453