Yhteystiedot LUkuvuosi 2018-2019

Koulun henkilökunnan spostit ovat muodossa etunimi.sukunimi@vaasankristillinenkoulu.fi

ESIKOULU, (luokka 1)

Linda Vähäkangas
linda.vahakangas@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKAT 1-2-3
Ida Helander-Tommila
ida.helander-tommila@vaasankristillinenkoulu.fi

avustava opettaja Onni Tommila, luokka 1.


LUOKKA 4
Henna Hellman
henna.hellman@vaasankristillinenkoulu.fi


LUOKAT 5-6 ja erityisopetus
Tanja Knuts
tanja.knuts@vaasankristillinenkoulu.fi


LUOKKA 7 luokanvalvoja
Jaana Rajalahti
jaana.rajalahti@vaasankristillinenkoulu.fi


LUOKKA 8 luokanvaloja ja vararehtori

Henrik Vähäkangas, puh. 050-9109453
henrik.vahakangas@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKKA 9 luokanvalvoja ja vt. rehtori
Jarmo Salo, puh. 045-2609380
jarmo.salo@vaasankristillinenkoulu.fi

VALMISTAVA OPETUS, liikunta, äidinkieli ym.
Jaana Rajalahti
jaana.rajalahti@vaasankristillinenkoulu.fi

KOULUKURAATTORI, tuntiopettaja
Sirpa Dyster, puh. 044-0373754
sirpa.dyster@vaasankristillinenkoulu.fi

TERVEYDENHOITAJA (paikalla pääsääntöisesti perjantaisin)

Minna Sundell, puh. 040-1977502 puhelinaika 11-11.30
minna.sundell@vaasa.fi

vt. rehtori Jarmo Salo
jarmo.salo@vaasankristillinenkoulu.fi
puh. 045 2609380