Yhteystiedot

ESIKOULU
Linda Vähäkangas
linda.vahakangas@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKAT 1-2
Ida Helander-Tommila
ida.helander-tommila@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKAT 3-4 ja erityisopetus
Tanja Knuts
tanja.knuts@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKAT 5-6

Riikka Paloluoma ja Elina Hakola

LUOKKA 7 ja vararehtori
Henrik Vähäkangas, puh. 050-9109453
henrik.vahakangas@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKKA 8 ja hallinnolliset asiat
Jarmo Salo, puh. 045-2609380
jarmo.salo@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKKA 9
Sirpa Dyster, puh. 044-373754
sirpa.dyster@vaasankristillinenkoulu.fi

VALMISTAVA OPETUS, liikunta ym.
Jaana Rajalahti
jaana.rajalahti@vaasankristillinenkoulu.fi

KOULUKURAATTORI
Sirpa Dyster, puh. 044-0373754
sirpa.dyster@vaasankristillinenkoulu.fi

Vastaava rehtori Mikko Takala toimivapaalla lukuvuoden 2017-2018. VT-rehtorina toimii Raija Laaksonen. Vararehtorina ja vastaavana opettajana työskentelee Henrik Vähäkangas, puh. 0509109453.

TERVEYDENHOITAJA (paikalla perjantaisin)
Minna Sundell, puh. 040-1977502 puhelinaika 11-11.30
minna.sundell@vaasa.fi

vt. rehtori Raija Laaksonen
raija.laaksonen@vaasankristillinenkoulu.fi
puh. 040-0901475