Yhteystiedot LUkuvuosi 2019-2020

Koulun henkilökunnan spostit ovat muodossa etunimi.sukunimi@vaasankristillinenkoulu.fi

ESIKOULU
Linda Vähäkangas
linda.vahakangas@vaasankristillinenkoulu.fi


LUOKAT 1-2
Ida Helander-Tommila
ida.helander-tommila@vaasankristillinenkoulu.fi

avustava opettaja Onni Tommila


LUOKKA 3-4
Henna Hellman
henna.hellman@vaasankristillinenkoulu.fi


LUOKAT 5-6 ja erityisopetus
Tanja Knuts
tanja.knuts@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKKA 7, englanti, ranska
Marika Adams
marika.adams@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKKA 8 luokanvalvoja, OPO
Sirpa Dyster
sirpa.dyster@vaasankristillinenkoulu.fi

LUOKKA 9 rehtori ja luokanvalvoja

Henrik Vähäkangas, puh. 050-9109453
henrik.vahakangas@vaasankristillinenkoulu.fi

vararehtori ja perusopetukseen valmistava opetus
Jarmo Salo, puh. 045-2609380
jarmo.salo@vaasankristillinenkoulu.fi

Liikunta, äidinkieli
Susanna Hakkola
susanna.hakkola@vaasankristillinenkoulu.fi


KOULUKURAATTORI, OPO, tuntiopettaja
Sirpa Dyster, puh. 044-0373754
sirpa.dyster@vaasankristillinenkoulu.fi

TERVEYDENHOITAJA (paikalla pääsääntöisesti joka toinen torstai)

Katriina Högnäsbacka, 040 707 1183 (tavoitat varmiten puhelinaikana klo 11-11.30)
katriina.hognasbacka@vaasa.fi



vararehtori Jarmo Salo
jarmo.salo@vaasankristillinenkoulu.fi
puh. 045 2609380

rehtori Henrik Vähäkangas
henrik.vahakangas@vaasankristillinenkoulu.fi
050 9109453